21. 9. 2021

Již po posedmé se letos koná Evropský týden udržitelného rozvoje. Jeho cílem je dát najevo, že chceme a můžeme žít ve společnosti, která bere ohledy své okolí a na ty, kteří přijdou po nás. I v letošním roce se z důvodu koronavirové pandemie přesouvá Evropský týden udržitelného rozvoje na podzimní termín, a to 20. – 26. září 2021.

Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) je celoevropský festival akcí, které propagují myšlenky udržitelného rozvoje a spolu s ním i organizace a jednotlivce, kteří udržitelným rozvojem žijí. Každoročně se ho zúčastňují desetitisíce lidí po celé Evropě. V Česku jej zastřešuje Ministerstvo životního prostředí, které v rámci ETURu nabídne vlastní zajímavé akce.

Během týdne od 20. do 26. září, se budou konat přednášky, diskuse, exkurze, výstavy, či sousedská setkání atd. Pozvánky na všechny akce najdou zájemci na webu www.tydenudrzitelnosti.cz. Zde si zároveň organizátoři mohou do ETURu zaregistrovat vlastní akci. Aby se mohlo zapojit co nejvíce akcí, letos je mimořádně možné registrovat akce, které spadají do období 18. září až 8. října. Česká republika je během ETURu tradičně jednou z nejaktivnějších zemí v Evropě. V loňském ročníku se registrovalo 98 udržitelných akcí a aktivit.

ETUR cílí také na školy a vzdělávací instituce. Pro pedagogy a vychovatele je připravena speciální sekce na webu, kde jsou k dispozici nejrůznější metodiky pro učitele z oblasti environmentální výchovy. Více na adrese: https://www.tydenudrzitelnosti.cz/pro-skoly/. Chcete-li se se svými svěřenci zapojit do ETURu, ale nevíte jak, není nic jednoduššího než jít na www.tydenudrzitelnosti.cz, vybrat si z nabídky kvalitních materiálů a uspořádat ve třídě či celé škole speciální program na jedno z mnoha zajímavých témat udržitelného rozvoje!

zdroj: tisková zpráva tydenudržitelnosti.cz

zdroj obrázků: tydenudržitelnosti.cz

reklama

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X