21. 9. 2021

Server Aktuálně.cz zpracoval unikátní sérii informačních materiálů, které se zabývají palčivými problémy současnosti. Díky výbornému grafickému zhotovení získáte ucelený, srozumitelný přehled. Navíc prostudování vám zabere jen pár minut.

České lesy

Infografika o českých lesích vám představí porovnání vývoje těžby dřeva v současnosti a minulosti. Poznáte rozdíl mezi nahodilou a plánovanou těžbou. Získáte přehled o těžbě dřeva v jednotlivých krajích a okresech ČR. Dozvíte se, jak dřevokazný hmyz ovlivňuje trh se dřevem.

Plasty v oceánech

Infografika vám přiblíží globální problém s plasty, který dramaticky ovlivňuje vodní ekosystémy. Dozvíte se, kolik je plastu v oceánech a na jakých nejzajímavějších místech se odpady z plastu objevily. Grafika představí jednotlivé ostrovy plastů a zjistíte, které země jsou největšími plastovými znečišťovateli. Možná budete překvapeni, jaká událost má za následek rozšíření plastů v oceánech v nedávné době.

Klimatická změna

Zhlédněte model oteplování Země, přibližte si jednotlivé kontinenty a zjistíte, kde teplota nejvíce stoupá. Přečtěte si, které události zásadně ovlivnily lidstvo v čase a měly/mají dopad na životní prostředí. Tento mrazivý výčet doplněný grafikou, videomateriály zaručeně zajme vaši pozornost.

zdroj: aktualne.cz

zdroj obrázků: aktualne.cz

reklama

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X