30. 11. 2021

O projektu FOREWEAR jsme vás na Envimagazin.cz již informovali. O čem celý projekt je, jste se dozvěděli z úvodního článku nebo z rozhovoru ČT, který se zakladatelkou Markétou Boreckou natočila reportáž.

Možnosti pro firmy

„Vymyslet originální, krásný a praktický dárek pro firemní partnery či zákazníky už nemusí být noční můrou. Spolupráce s námi má navíc daleko větší pozitivní dopad. Našimi výrobky podporujeme zodpovědný společenský konzum, udržitelnost i životní prostředí. A toho teď můžete být součástí i vy. Pojďme tomu společně přijít na kloub,“ komentuje příležitost Markéta Borecká, zakladatelka FOREWEAR.

Jak to probíhá?

1. Zážitkový den u vás ve firmě

Uspořádáme u vás ve firmě zážitkový den pro vaše zaměstnance. Ukážeme vám, jaký je cyklus oblečení, budete si moci prohlédnout výrobky, které vznikají z recyklace textilních přebytků. Všichni zaměstnanci budou moci přinést oblečení, které nevyužití a zapojit se do projektu.

2. Odvoz, třídění a předání oblečení potřebným

Shromážděné oblečení odvezeme a roztřídíme. To, které je stále hezké, z kvalitních materiálů a v dobrém stavu, pomůže lidem, kteří to potřebují (např. charitativní second-hand Koloběh, azylové domy).

3. Vznik nového recyklovaného materiálu

Zbyde-li něco, co lze recyklovat vzhledem ke složení materiálu, přidáme to do procesu textilní recyklace. Ta probíhá v továrně, kde zpracovávají textil a přetvářejí přebytky výrob na novou recyklovanou netkanou textilii. Z této továrny odebíráme role materiálu, se kterým dále pracujeme.

4. Tvorba výrobků s potiskem na míru pro vás v chráněné šicí dílně

Z recyklovaného materiálu, který potiskneme barevným designem, potom díky šikovným rukám švadlen v chráněné šicí dílně vznikají naše funkčně-designové výrobky, které může mít i vaše firma v podobě obrandovaných dárků pro zaměstnance či firemní partnery.

Přidaná hodnota?

  • Na míru vytvořené, obrandované a krásné firemní dárky – zápisníky, obaly na knihy, telefony a tablety, kapsičky na doklady či kosmetiku nebo tašky na dokumenty.
  • Podpoříte myšlenku smysluplného společenského konzumu, Vaši zaměstnanci se dozví o recyklaci textilu, pochopí celý koloběh a sbírkou se do něj navíc zapojí osobně.
  • Díky sbírce oblečení, které bude darováno potřebným, přímo podpoříte lidi v nouzi a ještě si uděláte místo v šatníku.
  • Zakázkou na tyto výrobky dáváte práci ženám v chráněných dílnách, které jsou jinak znevýhodněné na trhu práce.

Jak dlouho to trvá?

přibližně měsíc na přípravu (návrhy, vizualizace atd.)

1 – 2 měsíce na samotnou výrobu

limitované designové edice v min. počtu 300+ kusů

Kolik to stojí?

závisí na typu výrobků, počtu objednaných kusů

orientačně jedna série od 50 tisíc Kč bez DPH

Zaujaly vás výše uvedené informace a rádi byste se dozvěděli více?

zdroj: článek byl převzat z webu forewear.cz se svolením autora

zdroj obrázků: forewear.cz

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X