21. 1. 2022

Jaké jsou trendy v oblasti udržitelných stavebních materiálů? Podporuje státní správa nové inovace? Existuje příležitost získání zpětné vazby na váš výrobek, projekt?

Soutěž Přeměna odpadů na zdroje

Je určena pro projekty, které podporují odpovědný přístup k využívání surovin, oběhové hospodářství. V praxi se může jednat např. o kreativní využití druhotných surovin při stavební činnosti, výrobě nebo opětovné využití materiálů po skončení jejich životnosti.

Příklady dobré praxe

Flexibau, s.r.o. (účastník soutěže v r. 2018)

Vyrábí stavební a interiérové desky z použitých nápojových kartonů. O tomto unikátním řešení jsme vás již informovali zde, celou vizualizaci můžete zhlédnout tady.

REPLAST PRODUKT, spol. s r.o.

Česká rodinná společnost s mnohaletou tradicí, zabývající se zpracováním recyklovaného kabelového PVC. Výrobek – deska oboustranná interiérová je vyrobena ze 100 % recyklátu kabelového PVC k všestrannému využití ve strojírenství, logistice, zemědělství apod.

CIUR a.s.

Česká rodinná firma CIUR a.s. ke světové špičce v oblasti výroby celulózových vláken na bázi recyklovaného papíru. Výrobek – ekologicky aktivní izolace (pro tepelnou a akustickou ochranu budov) s vynikajícími technickými parametry. Vyrábí se z odpadního papíru s přísadou minerálních solí.

Druhotná surovina & soutěž

Jaká je charakteristika druhotné suroviny?

zdroj: druhotnasurovina.cz

zdroj obrázků: druhotnasurovina.cz, packwall.cz

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

Následující příspěvek

X