21. 1. 2022

#ObjavUdržateľnéSlovensko

Envimagazin.cz > #ObjavUdržateľnéSlovensko

Do doby pandemie covid-19 rostl v průměru meziročně počet turistů ve Slovenské republice o 10 % od roku 2015. Během deseti let (2009 – 2019) vzrostl počet turistů o 52,56 %. To s sebou přináší pozitivní dopady, zejména ekonomické. Slovensko si za rok 2019 například díky ubytovacím zařízením přišlo na více než 500 milionů eur. Na druhé straně to má negativní dopad na slovenskou krajinu.

Masový turismus je totiž dlouhotrvající model, jehož priority nespočívají v zachování odpovídajícího stavu přírody, ale pouze ve zvýšení zisků. Kdežto udržitelný turismus je model, který myslí na budoucnost, ochranu průmyslu, životního prostředí a nás samotných.

O projektu

Ve spolupráci s AICES (Asociácia informačných centier Slovenska) jsme připravili projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko, který mapuje, medializuje a propojuje udržitelné turistické aktivity, zajímavosti, cíle, místa a projekty napříč slovenskými regiony.

Jak se zapojit?

Sociální sítě

Sdílejte, tagujte, komentujte výstupy projektu označené „#ObjavUdržateľnéSlovensko“ na sociálních sítích.

Dejte nám tip 

Dejte nám tip na zajímavý udržitelný turistický cíl, destinaci nebo atrakci. My jej zařadíme do projektu.

Aktivní zapojení 

Staňte se mediálním partnerem nebo rovnou ambasadorem projektu na Slovensku. Více o příležitostech naleznete v informační brožuře o projektu.

Oficiální záštita

Články k projektu

X