21. 10. 2021

Nejzajímavější výlety, pamětihodnosti, atrakce na Slovensku? Jedinečné tipy, rady, zkušenosti oblíbeného travel blogera Rada Hoppeja.

Nie je túra bez Štúra

„Blog, s ktorým cestuješ po Slovensku aj ty,“ tak zní motto inspirativního blogu, který spravuje slovenský cestovatel Radostal Hoppej.

Kam vyrazit podle Rada

Dunajské ostrovy – přírodní rezervace na jihozápadě Slovenska nabízí jedinečná místa pro výlety, cyklotůry. Zastavte se u malebných vodních mlýnů, objevte vodní elektrárny nebo naučný chodník s ptačí vyhlídkou či bobřím hradem.

Záhorí – za návštěvu stojí třeba Šranecké piesky neboli „Slovenská Sahara“, Abeland (gazdovská dedina) nebo Baťův kanál.

Tipy, jak ušetřit při cestování po Slovensku – plánujete-li výlet do Bratislavy, nezapomeňte se podívat na Bratislava Card, nabízející výhodné slevy, cestování MHD a další. Vybrané expozice muzeí, galerií bývají zdarma zpřístupněnou každou první neděli v měsíci.

Kvízy

Vyzkoušejte si, jak dobře znáte Slovensko. Kupříkladu na kvízu zajímavosti středního Slovenska  nebo třeba slovenské hrady a zámky

O Radovi

„Už od malička ma bavilo písanie. No potom som vyrástol a povedal si, že musím robiť “normálnu” prácu. Teda myslel som si, že to tak má byť… Po vysokej škole (vyštudoval som pre veľa ľudí zbytočný a neznámy odbor – kulturológia) som sa nejako nevedel zaradiť do toho „dospeláckeho“ života. Nedarilo sa mi nájsť prácu, celkom depky a v hlave milión alternatív, čo so mnou bude… A po takmer troch rokoch života v zahraničí som sa rozhodol dať výpoveď v dobre platenej práci vo Viedni a venovať sa už len svojmu snu. – písaniu,“ uvádí o své cestě Rado.

Doporučujeme sledovat práci Rada na Instagramu (@nie_je_tura_bez_stura), Facebooku (@hoppeyrcom)

zdroj: niejeturabezstura.sk

zdroj obrázků: niejeturabezstura.sk, facebook.com/hoppeyrcom (autor Radoslav Hoppej)

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X