21. 1. 2022

Epizoda 4 – online kurz oběhové hospodářství a minimalizace vzniku odpadů – stupeň manažer

Seriál unikátních vzdělávacích kurzů, které na českém či slovenském trhu nemají obdoby. Přinášíme recenze, komentáře, tipy na inspirativní, naučné, praktické kurzy od nejprestižnějších institucí na světě.

Zajímáte se o oběhové hospodářství? Chcete se dozvědět, jak minimalizovat vznik odpadů? Hledáte příklady z praxe nebo inspirativní návody?

Recenze kurzu oběhové hospodářství a minimalizace vzniku odpadů – stupeň manažer, který vznik v rámci projektu Erasmus+. Jedním z tvůrců je významná česká poradenská společnost ENVIROS, s.r.o.

online

prestižní vzdělávání pod patronátem významných institucí

po úspěšném absolvování získáte certifikát

zdarma

Malá ochutnávka

„Informace až na prvním místě“ tímto heslem se snažíme v envimagazin.cz řídit. Disponovat těmi správnými informacemi ve správný čas je klíčem k úspěchu. Nejinak tomu je i v případě vzdělávání. Po delší odmlce opět pokračuje ve vzdělávací sérii (nahlédněte též do třetího dílu, který se týkal zelené ekonomiky a obchodu).

Recenze kurzu

Předmět: kurz oběhové hospodářství a minimalizace vzniku odpadů – stupeň manažer „podává základní přehled o problematice minimalizace vzniku odpadu a oběhovém hospodářství a možnostech zavádění jeho principů v podniku,“ uvádí web enviros.cz.

Členění: kurz má celkem 5 lekcí. Modul č. 1 – úvod do oběhového hospodářství; modul č. 2 – účinné využívání materiálních zdrojů; modul č. 3 – oběhový design; modul č. 4 – cirkulární obchodní model; modul č. 5 – sebehodnocení a spoluvytváření řešení.

Kurz vznikl pod záštitou: ENVIROS s.r.o., AKETH – Developmental Centre of Thessaly, LNEG – National Laboratory of Energy and Geology, EKOrast a další.

Jazyk: čeština (kurz je dostupný celkem v 10 jazycích)

Doporučená úroveň: střední náročnost (pozn. redakce). Pro absolvování kurzu je vhodné mít základní znalosti v oblasti odpadového, oběhového hospodářství. Kurz je určen pro manažery.

Počet účastníků kurzu: neuvedeno

Délka kurzu: dle oficiálních materiálů 25 hod./lekce. Kurz se dá zvládnout i za kratší období, avšak doporučuje pečlivě prostudovat veškeré materiály.

Typ kurzu: online dle svých časových možností.

Forma výuky: textové studijní materiály (vč. grafů, tabulek) + audiovizuální stopa (v angličtině s českými titulky)

Osvědčení o absolvování: absolvování celého kurzu je bezplatné. Pakliže chce účastník kurzu vystavit certifikát je nezbytné splnit závěrečný test (s nejvyšší možnou úspěšností) a je třeba mít dokončené všechny lekce. Na závěrečný test máte 2 pokusy.

Zhodnocení redakce:

Jeden z nejkvalitnějších kurzů v oblasti oběhového hospodářství, který je dostupný zdarma a v češtině. Kvalita předčí úroveň řady placených seminářů/přednášek. Velkou výhodou jsou studijní materiály plné praktických návodů, vzorů a metodik. Doporučujeme všem, kteří se chtějí rozvíjet a načerpat novou inspiraci v oborech budoucnosti.

zdroj: eduzwace.eu, lms.eduzwace.eu

zdroj obrázků: eduzwace.eu, facebook.com/eduzwace

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek

X