30. 11. 2021

Epizoda 2 – online kurz Introduction to Green Economy

Seriál unikátních vzdělávacích kurzů, které na českém či slovenském trhu nemají obdoby. Přinášíme recenze, komentáře, tipy na inspirativní, naučné, praktické kurzy od nejprestižnějších institucí na světě.

Rádi byste získali základní znalosti k problematice zelené ekonomiky? Zajímají vás fakta a principy fungování tohoto fenoménu? Chcete rozšířit vaše profesní portfolio a získat certifikát o absolvování kurzu?

Recenze kurzu Introduction to Green Economy z dílny UN CC:e-learn.

  • online
  • prestižní vzdělávání pod záštitou Partnership for Action on Green Economy (PAGE)
  • po absolvování získáte certifikát
  • zdarma
Ilustrační video platformy UN CC:learn

„Informace až na prvním místě“, tímto heslem se snažíme v envimagazin.cz řídit. Disponovat těmi správnými informacemi ve správný čas je klíčem k úspěchu. Nejinak tomu je i v případě vzdělávání. Naší odpovědností by mělo být vyhledávat pravdivé informace, ověřovat zjištěná fakta a uplatňovat kritické myšlení.

Navazujeme na naši první vzdělávací epizodu, kde jsme podrobněji představili kurz Climate Change: The Science and Global Impact. Tentokrát se budeme věnovat oblasti zelené ekonomiky (green economy). Řada z vás tento nový fenomén určitě zaregistrovala prostřednictvím médií či oficiálních národních/mezinárodních politik a priorit. Tento kurz vám pomůže pochopit podstatu zelené ekonomiky.

Recenze kurzu

Předmět: kurz vám představí základní pojmy, koncepty, nástroje, mezinárodní rámce zelené ekonomiky. Odhalíte příležitosti a výzvy na národní i globální úrovni související s nízkouhlíkovým rozvojem.

  • Kurz je rozčleněn do 5 modulů z nichž každý se zabývá určitým segmentem úvodem do zelené ekonomiky. Např.: modul č. 1 – důvod pro rozvoj zelené ekonomiky; modul č. 4 – strategie a plánování pro dosažení cílů; modul č. 5 – mezinárodní rámce a iniciativy pro podporu zelené ekonomiky.
  • Ověření znalostí probíhá formou kvízu na konci každého modulu. Test klasickou formou – uzavřené otázky.

Kurz vznik pod záštitou: Partnership for Action on Green Economy (PAGE).

Spolupracující instituce: UN Environment, International Labour Organization, UN Development Programme, UN Industrial Development Organization, UNITAR.

Jazyk: angličtina (výklad vč. titulků).

Doporučená úroveň: neuvedeno. Pozn. redakce: kurz je vhodný pro každého se zájmem o zelenou ekonomiku.

Počet účastníků kurzu: neuvedeno. Vzdělávací platforma má celkově přes 350 tis. uživatelů celosvětově.

Délka kurzu: dle oficiálních materiálů 10 hodin. Pozn. redakce: kurz je možné absolvovat i rychleji, avšak doporučujeme pečlivě prostudovat všechny materiály.

Typ kurzu: online dle svých časových možností.

Forma výuky: videoprezentace + interaktivní rozhraní.

Osvědčení o absolvování: absolvování celého kurzu je bezplatné vč. obdržení certifikátu. Nutno splnit úspěšnost min. 70% u každého kvízu v závěru jednotlivých modulů.

Zhodnocení redakce: inspirativní kurz se spoustou zajímavých informací a dat. Vzdělávací forma interaktivního rozhraní nemusí každému vyhovovat. Relativně obtížnější zvládání průběžných úkolů/aktivit (přiřazování, spojování pojmů atd.) zejména na znalost odborné angličtiny. Kladně hodnotíme praktické příklady a odkazy k dalším vzdělávacím materiálům.

Ilustrační obrázek certifikátu po absolvování kurzu

zdroj dat: unccelearn.org

zdroj obrázků: unccelearn.org

ENVIMAGAZIN.CZ

Populárně naučný online portál specializující se na témata udržitelného rozvoje, životního prostředí a ekologie.

X