21. 1. 2022

Epizoda 1 – online kurz Climate Change: The Science and Global Impact

Seriál unikátních vzdělávacích kurzů, které na českém či slovenském trhu nemají obdoby. Přinášíme recenze, komentáře, tipy na inspirativní, naučné, praktické kurzy od nejprestižnějších institucí na světě.

Rádi byste získali ucelený, vědecky podložený pohled na klimatickou změnu? Zajímají vás fakta a skutečnosti ohledně globálního oteplování? Chcete rozšířit vaše profesní portfolio a získat certifikát o absolvování kurzu?

Recenze kurzu Climate Change: The Science and Global Impact z dílny SDG Academy.

  • online
  • prestižní vzdělávání pod záštitou Organizace spojených národů
  • garant kurzu Dr. Michael E. Mann, Pennsylvania State University, USA
  • zdarma
Prezentační video kurzu

„Informace až na prvním místě“, tímto heslem se snažíme v envimagazin.cz řídit. Disponovat těmi správnými informacemi ve správný čas je klíčem k úspěchu. Nejinak tomu je i v případě vzdělávání. Klimatická změna je pojem, který v řadě případů rozděluje společnost. Tato skutečnost je patrná v celém společenském spektru, od politické reprezentace přes akademiky až po obyčejné obyvatele. Naší odpovědností by mělo být vyhledávat pravdivé informace, ověřovat zjištěná fakta a uplatňovat kritické myšlení.

Ať je váš názor na klimatickou změnu jakýkoliv, tento kurz vám může poskytnou informace, které jste dosud nevěděli. Srozumitelnou, interaktivní, vědecky podloženou cestou vám zprostředkuje poznatky a názor si už uděláte sami. Navíc je kurz zdarma, investujete pouze svůj čas.

Recenze kurzu

Předmět kurzu: celý kurz pojednává o základních vědeckých principech, které stojí za změnou klimatu a globálním oteplováním. Představeny jsou základy klimatického modelování, dopady různých scénářů emisí skleníkových plynů. Jsou zde popsány důsledky klimatické změny taktéž na sociální, ekonomické, kulturní, urbanistické systémy.

  • Kurz je rozčleněn do 8 modulů z nichž každý se zabývá určitým segmentem klimatické změny. Např.: modul č. 1 – představení problematiky klimatu a klimatické změny; modul č. 3 – základy modelování klimatického systému; modul č. 7 – budoucí dopady klimatické změny na lidstvo a planetu.
  • Ověření znalostí probíhá formou testu v polovině a na konci kurzu. Test probíhá klasickou formou – otevřené/uzavřené otázky.

Garant, průvodce kurzu: Dr. Michael Mann, Professor of Atmospheric Science at Penn State University.

Instituce: SDG Academy, vzdělávací platforma Sustainable development solutions network (SDSN) – a global initiative for the United Nations.

Jazyk: angličtina (výklad vč. titulků).

Doporučená úroveň: středně pokročilý. Pozn. redakce: kurz je určen pro každého, nicméně doporučuje se mít základní znalosti o problematice klimatické změny. V případě, kdy jste úplný začátečník může vám trvat absolvování delší dobu.

Počet účastníků kurzu: přes 17 tisíc celosvětově.

Délka kurzu: dle oficiálních materiálů 8 týdnů (2 – 4 hod. týdně). Pozn. redakce: kurz je možné absolvovat i za 1 týden v případě, kdy máte dostatek volného času.

Typ kurzu: online dle svých časových možností.

Forma výuky: videoprezentace + studijní materiály (online pdf).

Osvědčení o absolvování: absolvování celého kurzu je bezplatné, pakliže chce účastník kurzu vystavit certifikát je tato položka zpoplatněna částkou $49 USD.

Zhodnocení redakce: jeden z nejlepších kurzů v oblasti klimatické změny. Kvalita zpracování, praktické příklady, srozumitelnost a celkový dojem je vynikající a hodný mezinárodní úrovně. Velkou výhodou je možnost kdykoliv se vrátit k prostudovaným materiálům a zopakovat si vybranou problematiku. Jedinečné propojení videoprezentací s kvízy, diskusními fóry a čtením navazujících materiálů účastníkům kurzu přináší specifickou přidanou hodnotu.

Ilustrační obrázek certifikátu po úspěšném absolvování kurzu

zdroj dat: sdgacademy.org

ENVIMAGAZIN.CZ

Populárně naučný online portál specializující se na témata udržitelného rozvoje, životního prostředí a ekologie.

X