7. 5. 2021

Drogistická síť ROSSMANN je v Česku dobře známa díky svým produktovým řadám, které jsou vyvinuty s ohledem na udržitelnou výrobu a ochranu životního prostředí. Produkty z řad Alterra a enerBiO opět splnily podmínky náročného schvalovacího řízení a členové odborné poroty jim udělili opětovně titul GREEN BRANDS Czech Republic pro roky 2021/2022.

Značka Alterra je kosmetická řada přípravků poskytujících přirozenou péči, které jsou složené z kvalitních surovin pocházejících převážně z kontrolovaného biologického zemědělství a lesního sběru. Produkty enerBiO jsou biopotraviny z biologicky pěstovaných ingrediencií, které podléhají přísné kontrole.

„Jsem nesmírně ráda, že naše privátní značky Alterra a enerBiO opět získali ocenění GREEN BRANDS. Je to pro nás důležitá zpětná vazba k naší snaze poskytovat zákazníkům dostupné produkty odpovídající zelené a udržitelné filozofii. Ocenění jsme získali na dva roky se souhlasem české odborné poroty, která je garantem nezávislosti a mezi jejíž členy patří například zástupci Centra pro otázky životního prostředí, nebo Hnutí Duha. Organizace GREEN BRANDS nám poskytne také dvouletou podporu a poradenství, díky kterým budou naše produktové řady veřejnosti představeny jako dostupná alternativa k méně šetrným produktům,“ řekla Olga Stanley, manažerka komunikace společnosti ROSSMANN. Značky získaly ocenění opakovaně, a proto můžou na svých produktech a v komunikaci využívat logo GREEN BRANDS s jednou hvězdičkou.

O GREEN BRANDS

Mezinárodní, nezávislá a transparentní organizace GREEN BRANDS, spojující spotřebitele i podniky v boji proti změnám klimatu, při ochraně životního prostředí a v rozvoji udržitelného podnikání, zahájila své působení v České republice v listopadu roku 2018. Organizace GREEN BRANDS ve spolupráci s nezávislými a uznávanými mezinárodními institucemi a odbornou porotou oceňuje odpovědné a udržitelné značky, tedy společnosti, produkty, služby, iniciativy či osobnosti, které prokazatelně jednají podle zásad udržitelného rozvoje, a přispívají tak významnou měrou k ochraně životního prostředí v Česku.

zdroj: green-brands.cz

zdroj obrázků: green-brands.cz

Lukáš Žaludek

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X