21. 10. 2021

Jak vnímáte informační zpravodajství v oblasti udržitelného rozvoje, ekologie? Jsou pro vás tyto informace srozumitelné a poskytnou vám přidanou hodnotu? Znáte zdroj jednotlivých informací?

Dnešní doba je přehlcená informacemi a vyznat se v nich není snadné. Většina informací v online i offline prostoru jsou spíše negativního charakteru. Za mnohými portály stojí netransparentní vydavatelé a není možné zjistit autora článku nebo zdroj informací, ze kterého čerpal. Jiné zpravodajské servery pouze přebírají obsah z agentur, ale vlastní obsah nepublikují. Tento trend je možné pozorovat zejména u témat, která mají celospolečenský přesah.

Jen v podmínkách českého online prostředí funguje řada portálů, které periodicky publikují obsah s tematikou ekologie, životního prostředí, udržitelnosti. Jistě víte, o které portály se jedná a pravděpodobně jste i jejich čtenáři. I já osobně se čas od času podívám na aktuality, novinky, které zveřejňují tyto servery. Nejednou se mi stalo, že jsem se setkal se stejným článkem na různých webových stránkách. To je dáno i tím, že řada těchto vydavatelů přebírá agenturní obsah (z ČTK). Ostatně není se čemu divit, je to nejsnazší cesta generování obsahu.

Dlouhou dobu jsem se snažil vyhledávat informace, které mě posunou dát a obohatí. Zprávy: „stalo se to, či ono“, „ředitel té, či oné instituce selhal“ nebo „stavba té, či oné instituce se prodraží o více než se čekalo“ k těmto obohacujícím informacím zpravidla nepatří. Naopak přidanou hodnotu spatřuji v praktických návodech, recenzích, vzdělávacích příležitostech, komentářích od specialistů z oboru, kariérních informacích, plánovaných akcích (webinářích, konferencích) a dalších. A aby toho nebylo málo, tak bych chtěl najít všechny tyto informace na jednom místě a zdarma.

Absence portálu, který by publikoval nejenom zajímavosti, aktuality, ale také hodnotné informace pro aktivního čtenáře mě inspiroval k založení Envimagazin.cz. Vzhledem ke skutečnosti, že pracujeme jako podnikoví ekologové, auditoři, poradci vám můžeme zprostředkovat obsah, který na jiných portálech nenajdete. Našim cílem je přinášet vám informace:

  • zaměřené na budování vaší kariéry,
  • osobního rozvoje se specializací na ekologii, udržitelný rozvoj,
  • s konkrétní přidanou hodnotou – návody, recenze, příležitosti a další,
  • ze zahraničního prostoru (aktuality, zajímavosti),
  • o chystaných domácích/zahraničních konferencích, webinářích, kurzech.

Navíc jsme vytvořili názorovou sekci, kde dáváme možnost každému z vás přispět svým komentářem, myšlenkou k tématu, které vás osobně zajímá a rádi byste svůj názor sdělili ostatním čtenářům.

Ing. Lukáš Žaludek

Ing. Lukáš Žaludek

autor názoru

Odborný konzultant/auditor podnikové ekologie, systému EMS a udržitelného rozvoje. Spoluzakladatel společnosti Ekotema Group s.r.o.

Chcete přidat vlastní názor?

Přispějte do naší „názorové“ rubriky. Stačí vyplnit jednoduchý formulář.

ENVIMAGAZIN.CZ

Populárně naučný online portál specializující se na témata udržitelného rozvoje, životního prostředí a ekologie.

X