21. 9. 2021

Věděli jste, že na Mendelově univerzitě v Brně existuje univerzitní Centrum pro společenskou odpovědnost (CSR)?

CSR MENDELU

„Posláním centra je posilovat a rozvíjet působení MENDELU v oblasti společenské odpovědnosti a prostřednictvím spolupráce s dalšími vysokými školami, institucemi, asociacemi, podniky, ministerstvy a místní komunitou podporovat rozvoj společenské odpovědnosti v České republice.“ uvádí web csr.mendelu.cz.

Společenská odpovědnosti i koncepce udržitelného rozvoje stojí na třech základních pilířích:

environmentální

sociální

ekonomický

Koncept společenské odpovědnosti a udržitelnosti etablovala do svého prostředí řada elitních zahraničních univerzit mezi které patří – University of London (UK), Harvard university (USA) nebo University of Gothenburg (Švédsko).

Aktivity

Široké portfolio aktivit Centra společenské odpovědnosti MENDELU sestává z:

  • pedagogických činností (spolupráce s experty, rozvoj výuky společenské odpovědnosti, společné projekty napříč univerzitou, pořádání soutěží a další),
  • vědecko-výzkumných činností (články, publikace, vědecko-výzkumné projekty),
  • realizačních činností (veřejné workshopy, studentské akce, poradenská činnost pro soukromé i veřejné subjekty, vytváření pravidelného reportu společenské odpovědnosti a další).

Mějte přehled o nejaktuálnějších událostech, novinkách. Sledujte CSR MENDELU na facebooku – @csr.mendelu.cz

Tým CSR MENDELU

V současnosti tvoří odborné zázemí Centra společenské odpovědnosti na MENDELU zejména akademičtí pracovníci z Provozně ekonomické fakulty a Fakulty regionálního rozvoje a mezinárodních studií. Příležitost zapojit se do týmu mají také:

studenti

externí stakeholdeři (partneři z jiných domácích, zahraničních univerzit, neziskové organizace, ministerstva a další).

Expertní tým Centra společenské odpovědnosti MENDELU posiluje brněnská společnost Ekotema Group s.r.o., která se specializuje na inovativní služby v oblasti ekologie, životního prostředí a udržitelného rozvoje.

„Zapojení v CSR MENDELU vnímáme jako příležitost propojit praxi s akademickým prostředím a zároveň integrovat poznatky, zkušenosti soukromého sektoru do prostředí vzdělávací, vědecké instituce. Považuji za mimořádně důležité představit studentům pohled a vnímání udržitelnosti, společenské odpovědnosti na úrovni malých, středních i velkých firem a zároveň jaké jsou příležitosti kariérního uplatnění v tomto segmentu.“ uvádí Ing. Lukáš Žaludek, jednatel Ekotema Group s.r.o.

zdroj: csr.mendelu.cz

zdroj obrázků: csr.mendelu.cz, facebook.com/csr.mendelu.cz

reklama

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X