7. 5. 2021

„Fascinující obrazový zážitek“, těmito slovy lze popsat unikátní soutěž, která ukazuje krásy přírody zachycené českými a slovenskými fotografy.

O soutěži

Soutěž Czech Nature Photo byla založena v r. 2017 jako sesterská soutěž prestižní Czech Press Photo. Smyslem je ukázat přírodu z celého světa prostřednictvím objektivů profesionálních i amatérských fotografů a motivovat širokou veřejnost k její ochraně.

„Jsme přesvědčeni o tom, že o přírodu je nutné pečovat. Proto chceme dlouhodobě dělat vše proto, aby si lidé již od svého dětství uvědomovali, že jsou součástí přírody, aby byli seznámeni s jejími krásami a mohli si k ní vytvořit silně pozitivní vztah. Prostřednictvím fotografií chceme sdělovat, že mají zodpovědnost za stav krajiny ve svém okolí, a že nečinnost není řešením ke zlepšení kvality přírody a krajiny,“ popisuje Czech Nature Photo.

2000+

snímků

11

soutěžních kategorií

250+

autorů

Porota 2021

  • Vladimír Čech ml – fotograf divoké přírody, ocenění International Photographer Of The Year
  • Václav Šilha – český fotograf, jehož snímky publikoval např. National Geographic
  • Boaz Amidror – izraelský fotograf, veterán Izraelských obranných sil
  • a dále Pavel Hubený, Petr Tureček

Nominované fotografie 2021

Osvěta a vzdělávání

Obrazové zpracování přírody, krajiny, fauny, flóry s sebou nese přidanou hodnotu, kterou budou obdivovat i příští generace. Odpovědnost každého z nás je důležitým prvkem pro zachování života na Zemi a ochranu těch nejzranitelnějších druhů.
I malý krůček může pomoci. Czech Nature Photo spojuje síly s Envimagazin.cz s cílem šíření pozitivní osvěty a popularizace témat ochrany přírody.

zdroj: czechphoto.org

zdroj obrázků: czechphoto.org

Lukáš Žaludek

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X