30. 11. 2021

Rádi byste zavítali na mrazivý Island? Máme pro vás tip na ochutnávku z pohodlí vašeho mobilního zařízení. Nahlédněte též do filmových lokací kultovního seriálu Hry o trůny, která se natáčela taktéž na Islandu.

Iceland 360 VR

Za tímto unikátním projektem stojí fotograf, dokumentarista Snorri Þór Tryggvason a IT inženýr André Luís. Společně vybudovali unikátní webové stránky s interaktivními mapami, panoramatickými, 360° fotografiemi vysokého rozlišení, nejvýznamnějších měst, národních parků a dalších přírodních krás Islandu.

Virtual tours

Odhalte krásy Vatnajokull National Park – jednoho ze tří národních parků Islandu. Jedinečná variace krajinných prvků, které formovaly řeky, ledovce, vulkány a geotermální aktivita.

Nahlédněte na filmové lokace ságy Hry o trůny. Kupříkladu si můžete prohlédnout horu Kirkjufellm, která se objevila v šesté a sedmé řadě nebo 18 metrový vodopád Thorufoss, který se objevil ve čtvrté řadě Hry o trůny.

Panoramatická mapa

Interaktivní 360° mapa se všemi lokacemi napříč Islandem a odkazy na virtuální prohlídky, fotografie a další.

Tematické prohlídky

Odkalte kouzlo islandských vodopádů. Odhady uvádějí výskat takřka 12 tisíc vodopádů s výškou přes 2 metry.

Ledovce jsou jednou z nejpozoruhodnějších divů přírody na světě. Řada těch největších je možné zpozorovat i z vesmíru. K zajímavostem Islandu patří i fakt, že 11 % území pokrývají právě ledovce.

Island skýtá široké spektrum geotermálních lokací spolu s impozantními gejzíry. Přijměte pozvání na virtuální túru mezi některé z nich.

zdroj: iceland360vr.com

zdroj obrázků: facebook.com/iceland360vr

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X