21. 1. 2022

„Značka Slovensko: jednotná vizuálna identita štátnej správy, koherencia vládnych politík a potreba systémového riešenia jednotnej prezentácie SR v zahraničí v budúcnosti,“ uvádí oficiální portál mzv.sk

Příběh značky Slovensko

„Slovensko. Krásna krajina, bohatá svojou rozmanitosťou. Jej pestrosť naplno charakterizuje nielen príroda, tradičný folklór či nárečia, ale aj my sami – jej obyvatelia. Z dostupných štúdií vyplýva, že najsilnejší presah vnímania pozitívnych atribútov vystihujúcich Slovensko existuje v nosných charakteristikách: RÔZNORODOSŤ, VYNACHÁDZAVOSŤ, VITALITA a AUTENTICKOSŤ,“ uvádí k příběhu značky oficiální dokument MZV SR.

Při budování značky byl kladem důraz kromě tradičních specifik i na Slovensko jako moderní krajinu. Tato je reprezentována originálními myšlenkami, nápady, které vytváří největší potenciál budoucnosti.

Komunikační slogan zní: GOOD IDEA SLOVAKIA – DOBRÝ NÁPAD SLOVENSKO

Značka Slovenka může prezentovat řadu sektorů např.:

  • cestovní ruch – DOVOLENKA NA SLOVENSKU DOBRÝ NÁPAD
  • zahraniční investice – INVESTOVAŤ NA SLOVENSKU DOBRÝ NÁPAD
  • kultura – KULTÚRA NA SLOVENSKO DOBRÝ NÁPAD

Na Slovensku sú ľudia naučení tvrdo pracovať, sú húževnatí. Možno sa nevieme niekedy predať, možno máme malé ambície, ale tak tvrdo a poctivo pracovať, ako vedia ľudia na Slovensku, vedia ľudia v máloktorej krajine na svete,“ uvedl bývalý prezident Slovenska Andrej Kiska k procesu budování značky Slovensko pro BrandingSlovenska.com, 2015.

Dobrý nápad Slovensko – #ObjavUdržateľnéSlovensko

Česko-slovenský projekt #ObjavUdržateľnéSlovensko získal exkluzivní licenci na propagaci oficiální značky Slovenska a používání ochranné známky.

„Být součástí oficiálního slovenského brandingu je pro nás velká čest a zároveň závazek. Slovensko má co nabídnout a my tuto skutečnost chceme potvrdit naší prací. Podpora udržitelného rozvoje, šetrný cestovní ruch jsou významné příležitosti, které v rámci našeho projektu budujeme a díky této záštitě od Ministerstva zahraničních věcí SR budeme moci posílit tuto značku i o naši přidanou hodnotu,“ uvádí k novému partnerství spoluautor projektu #ObjavUdržateľnéSlovensko Lukáš Žaludek.

zdroj: mzv.sk

zdroj obrázků: mzv.sk, Manuál dizajnu štátnej identity Branding Slovenska

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X