21. 9. 2021

Přijměte pozvání na virtuální prohlídku úchvatného labyrintu podzemního světa.

Základní informace

Jeskyně se nachází ve Vietnamu v národním parku Phong Nha-Ke Bang. Tento národní park se vyznačuje svou odlehlostí s velmi zachovalou faunou, flórou.

Zajímavosti:

  • vstup do jeskyně byl objeven v r. 1992 mužem jménem Ho Khanh, až v r. 2009 byla jeskyně prozkoumána britskými badateli.
  • odhadované stáří je 2 -5 mil. let
  • délka je přes 5 km

Virtuální procházka

Jedinečné obrazové i zvukové zpracování vám umožní nahlédnout do jeskyně v plné její kráse. Svou cestu začnete ve vietnamské džungli, budete pokračovat ke vstupu do jeskyně až následně objevíte impozantní podzemní prostory.

Při svém putování se projdete řekou, která protéká jeskyní. Prohlédnete si komory o velikosti Boeingu 747 nebo stalagmit tyčící se do výšky přes 70 metrů.

Plně využijte možnosti přiblížení a oddálení („zoom“), jedině tak objevíte opravdovou majestátnost celého prostoru.

Co se stane, když se propadne strop jeskyně? Jaká vegetace se zde uchytí? Může se v jeskyni nacházet džungle s ohroženými druhy? Do jakých rozměrů a tvarů mohou stalagmity dorůst? Na tyto a mnohé další otázky najdete odpovědi v druhé polovině prohlídky.

Garance nevšedního a hlubokého zážitku zaručena!

zdroj: nationalgeographic.com

zdroj obrázků: nationalgeographic.com, martinedstrom.com

reklama

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X