22. 10. 2021

Jaká je alternativa k celosvětovému unikátu, kterým je National Geographic? Kde hledat exkluzivní informace z celého světa?

National Geographic

Pravděpodobně nejznámější populárně-naučný magazín přinášející unikátní informace z přírodních, kulturních, technických, etnických tajů celého světa. Historie tohoto periodika sahá až do r. 1888. Časopis vychází v milionových nákladech v desítkách zemí po celém světě. Vydává jej Národní zeměpisná společnost (National Geographic Society). National Geographic Society aktivně podporuje dobrodruhy, výzkumníky po celém světě prostřednictvím různých projektů, grantů. Nabízí taktéž různé vzdělávací programy, online kurzy, exhibice a další.

Časopis vychází od r. 2002 taktéž v Česku – online portál, tištěné vydání.

K nejznámějším českým dobrodruhům, kteří se stali tváří značky National Geographic patří rybář Jakub Vágner.

K dalším aktivitám pod značkou National Geographic patří:

NatGeoTV – dokumentárně vzdělávací televizní kanály National Geographic Channel a WILD – i v češtině

National Geographic Kids – úžasná fakta, hry o přírodě, vědě, historii, geografii pro děti

National Geographic Expedition – objevuj krásy celého světa ve společnosti těch nejlepších

Existuje konkurence pro National Geographic?

BBC Earth

Prémiový televizní kanál spadající pod britskou BBC. Tematické zaměření na přírodu, vědu, vesmír, lidstvo a další. Profesionální zpracováním, obsahovými výstupy a interaktivními prvky jsou na vysoké úrovni. BBC Earth je taktéž spojeno s řadou dokumentárních snímků britského přírodovědce Sira Davida Attenborough.

Obdobně jako NatGet provozuje i BBC Earth speciální kanál pro děti (BBC Earth Kids)

Geographical

Magazín, který vydává Královská geografická společnost (Royal Geographical Society) od r. 1935. Vychází v online i tištěné verzi a pokrývá témata jako příroda, věda, životní prostředí, geografie a mnohé další. Geographical podporuje i expedice a další dobrodružné výpravy.

zdroj: nationalgeographic.com, national-geographic.cz, bbcearth.com, geographical.co.uk

zdroj obrázků: visitsouthestonia.com, national-geographic.cz, facebook.com/osobni.jakubvagner.cz, youtube.com/c/bbcearth, rgs.org

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

Předchozí příspěvek

X