1. 10. 2022

Hledáte udržitelné produkty pro každodenní použití? Máte rádi originální design? Chcete podporovat českou výrobu a značku? Nahlédněte pod pokličku značky steeblo.

Steeblo

Originální skleněná, kovová brčka, dřevěné příbory, misky, foodboxy – to a mnohem více je steeblo. Počátky této značky sahají do r. 2018, kdy zakladatelé Katka a Marek kontaktovali české výrobce skla a postupně začali budovat širokou paletu udržitelných, domácích výrobků.

„Značku STEEBLO jsme založili, protože nám není všechno jedno. Zajímá nás svět, zvířata a příroda kolem nás. I my jsme chtěli přispět něčím, co by alespoň trochu mohlo pomoc zlepšit životní prostředí. Chtěli jsme vytvořit něco, co bude zároveň užitečné, udržitelné a také, aby se líbilo lidem. Myslíte, že se nám to povedlo?“

Klíčové parametry

  • Vyrobeno v ČR – skleněná brčka pochází se sklárny na severu Čech.
  • Životnost – skleněná brčka jsou z borosilikátového skla. Lze je používat opakovaně následně recyklovat.
  • Vhodné do studených i horkých nápojů.
  • Lze mýt v myčce na nádobí. Při „terénním“ použití je možnost využít čisticího kartáčku.
  • Bez ovlivnění chuti nápoje.
  • Zdravotně nezávadné – certifikované sklo určené pro užití v potravinářství.

Dobročinné aktivity

Nejenom snaha o výrobu udržitelných produktů, ale i praktická pomoc těm nejohroženějším druhům – to je filozofie značky steeblo. Z každého vašeho nákupu putuje 7% dobročinné organizaci Chráníme mořské želvy z.s. Tato organizace se věnuje kromě přímé ochrany líhní karet obrovských na plážích v Indonésii také vzdělávání, rozvoji tamních komunit a v neposledním řadě osvětou v ČR.

zdroj: steeblo.cz

zdroj obrázků: steeblo.cz, morskezelvy.cz

Lukáš Žaludek

Autor je konzultant/auditor podnikové ekologie. Zajímá se o příležitosti v udržitelném rozvoji, certifikacích a vzdělávání.

X