7. 5. 2021

Mezinárodní iniciativa TAP (Travelers Against Plastic) má za cíl vzdělávat turisty a cestovatele v otázkách dopadů jednorázových plastů (nápojových lahví) na životní prostředí. Organizace se snaží podporovat cestovatele k vlastnímu čištění vody.

O organizaci

Za iniciativou stojí dvě americké společnosti, které zprostředkovávají dobrodružné cestování po celém světě – Crooked Trails a Wildland Adventures. Spoluzakladatelka Chris MacKay vám podrobněji představí misi iniciativy:

Cestovatelské vybavení

TAP se zasazuje o rozvoj konceptu, který již řada cestovatelů, dobrodruhů aktivně využívá – vlastní způsob čištění vody. Díky různým prostředkům, způsobům úpravy vody má tak každý příležitost vybrat si nejvhodnější vybavení pro jeho potřeby.

V ČR jsou hojně rozšířené přenosné filtry na vodu od značek – Sawyer, Steripen, Grayl nebo chemická dezinfekce Katadyn. Všechny zmiňované značky jsou k dispozici v kvalitních outdoorových prodejnách.

Dalším nezbytným kouskem vybavení cestovatele jsou přenosné lahve na vodu. V terénu se zřídka kdy setkáte s turisty, kteří mají při sobě PET lahev s vodou. Mnohem častěji potkáte cestovatele s lahvemi, které je možné opakovaně používat. Jednou z nejrozšířenějších značek je Nalgene (americký výrobce). Mimochodem také cena lahve vás přiměje k tomu, abyste ji opakovaně používal řadu let, na rozdíl od klasické PET.

Výčet dalšího vybavení by mohl pokračovat donekonečna. Na trhu existuje nepřeberné množství ekologického kempingového vybavení např.: příbory, tašky a oblečení.

Podporovatelé

Myšlenku TAP podporují cestovatelské organizace po celém světě. Načerpejte inspiraci na expedici či dobrodružnou cestu u těch, které jsou usazené v Evropě:

Explore Iberia – Portugalsko
& Adventure Croatia – Chorvatsko
Fjallabak – Island

zdroj: travelersagainstplastic.org

zdroj obrázku: travelersagainstplastic.org

Profilový obrázek

ENVIMAGAZIN.CZ

Populárně naučný online portál specializující se na témata udržitelného rozvoje, životního prostředí a ekologie.

X