22. 10. 2021

Zajímají vás netradiční dovolené? Chcete si splnit svůj sen a být součástí dobrodružné expedice? Rádi přispějete k ochraně planety?

Díky jedinečné příležitosti od Earthwatch se můžete sami zúčastnit dobrodružné expedice na ta nejúžasnější místa naší planety a zároveň přispět k ochraně životního prostředí. Jako člen výpravy budete pomáhat objevovat budoucnost po boku významných vědců a badatelů. Aktivně přispějete k novému poznání a vytvoříte přidanou hodnotu pro současnou i budoucí generaci.

Expedice

Do srdce peruánské Amazonie

Cíl: sběr dat související s klimatickou změnou v podmínkách vodních toků západní části Amazonie. Monitoring života v divoké přírody v návaznosti na globální oteplování.
Co budete dělat: pomáhat při výzkumu živočichů, určování jejich velikosti, druhu, hmotnosti a dalších údajů formou záznamů do checklistu. Pozorování, měření vzdálenosti aj.
Ubytování: na lodi.
Délka: 8 dní.
Místo: Samiria river, Peru.

K mrazivým mokřadům Severní Ameriky

Cíl: monitorování životního prostředí v podmínkách severských ekosystémů v návaznosti na změnu klimatu. Experimentální výzkum procesů v subarktickém prostředí.
Co budete dělat: budete nápomocni při terénním i laboratorním výzkumu. Sběr dat, monitoring fauny a flóry.
Ubytování: výzkumná stanice.
Délka: 11 dní.
Místo: Churchill, Manitoba, Canada.

Za ohroženými nosorožci v Africe

Cíl: zkoumat využití biotopů nosorožců jejich biologickou rozmanitost a vztahy mezi ostatními živočichy. Ochránit nosorožce před jejich vyhubením pytláky.
Co budete dělat: sbírat data související s výskytem nosorožců. Pozorování chování nosorožců, interakce mezi nimi. Zaznamenávání potravního chování, mapování stanovišť a další.
Ubytování: kemp v divočině.
Délka: 12 dní.
Místo: Northwest Province, South Africa, Africa

O Earthwatch

Mezinárodní nezisková organizace, která spojuje dobrovolníky s vědci za účelem přispění k udržitelnosti na planetě. Za 45 let existence se připojilo více než 100 tisíc dobrovolníků k vědeckým týmům na terénních expedicích po celém světě.

  • přes 1400 projektů
  • 131 zemí světa
  • 10 tisíc zmapovaných druhů

zdroj: earthwatch.org

zdroj obrázků: earthwatch.org

ENVIMAGAZIN.CZ

Populárně naučný online portál specializující se na témata udržitelného rozvoje, životního prostředí a ekologie.

X